Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Ocak 2023 Cuma

Online parasetamol satışları askıya alındı

Fransa bir süredir üç salgınla birden mücadele ediyor. Çok sayıda ilaç bulunamıyor. Hükûmet, internet üzerinden parasetamol satışlarını askıya aldı.

Fransa aynı anda grip, korona ve bronşiyolit salgınlarıyla mücadele ediyor. Yaşanan salgınlar sonrası ilaç krizi de baş gösterdi. Başta çocuklar için ağrı kesici, ateş düşürücü ve antibiyotik olmak üzere birçok ilacı bulmak neredeyse imkansız hâle geldi. İlaç krizine karşı hükûmet de harekete geçti. Parasetamol bazlı ağrı kesicilerin internet üzerinden satışı ocak ayı sonuna kadar yasaklandı.

RFI’de yer alan habere göre; Sağlık Bakanı François Braun ilaç krizinin birkaç hafta içinde çözülmesini mümkün görmüyor. Braun, ayrıca Fransa’nın ilaç üretimi konusunda dışa bağımlılığının azaltılması gerektiğini de kabul etti. Ulusal İlaç Güvenliği Ajansı da, eczanelere, insanların stok yapmasını önlemek için bireysel müşterilere ihtiyaçlarından fazla parasetamol satmamaları çağrısında bulundu. 

Geri Dön 06 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN