Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2024 Pazartesi

Onlarca film ve müzik sitesine erişim yasağı

Fransa'da, telif haklarını ihlâl eden ve ücretsiz film ve müzik indirme imkânı sunan 50'den fazla internet sitesine erişim yasağı getirildi.

Paris Asliye Hukuk Mahkemesi, bu sitelerin telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle yasaklama kararı aldı. Karar, Hadopi yasasını ihlal ettikleri için alındı ve internet sağlayıcı şirketlere bu siteleri 15 gün içinde engellemeleri için süre tanındı.

Dava, Sivil Ses Kayıtçıları Derneği, Ulusal Sinema ve Görüntü Sanatları Merkezi ile Disney, Gaumont ve Paramount gibi büyük şirketlerin şikâyetleri üzerine açıldı. Karar, Fransa'daki büyük telekomünikasyon şirketleri olan SFR, Orange, Bouygues Telecom ve Free Telecom'a iletildi. Bu operatörlere, karara uymamaları hâlinde mali cezalar uygulanacağı bildirildi. Ayrıca, internet hizmeti sağlayan şirketlere, yasa dışı içerik sunan siteleri tespit etme ve engelleme zorunluluğu getirildi.

Fransız yargı organları, telif hakları kapsamında korunan eserlerin ücretsiz olarak indirilmesini önlemek amacıyla yeni düzenlemeler üzerinde çalışmaya devam ettiği belirtildi. Bu adımlar, telif haklarının korunması ve yasa dışı içeriklerin yayılmasının önlenmesi yönünde atılan önemli adımlar olarak değerlendiriliyor.

Geri Dön 29 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN