Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Temmuz 2023 Çarşamba

Ölümcül kazaya sebep olan sürücülere 10 yıla kadar hapis

Fransa'da trafik cezaları sıkılaştırılıyor. Ölümcül kazaya sebebiyet veren sürücülere 10 yıla kadar hapis ve 150 bin avroya kadar para cezası öngörülüyor.

Fransız hükûmeti, trafik güvenliği yasalarını sıkılaştırmaya hazırlanıyor. Başbakan Elisabeth Borne, ölümcül trafik kazalarına yol açan sürücülerin ‘Trafik Cinayeti’ ile yargılanarak 10 yıla kadar hapis ve 150 bin avroya kadar para cezasına çarptırılacağını açıkladı. Kamuoyuna sunulan yasal düzenleme kapsamında, bir veya birden fazla kişinin ölümüyle sonuçlanan kazalara sebebiyet veren sürücüler, 5 yıl hapis ve 75 bin avro para cezası istemiyle yargılanacak. 

Sürücünün kazaya uyuşturucu veya alkol etkisi altındayken sebep olduğu tespit edilirse, ceza iki katına, yani 10 yıl hapis ve 150 bin avro para cezasına çıkarılacak. 

Hız ihlallerine verilen cezalar da artırılacak. Hız sınırını saatte 50 kilometreden fazla aşan sürücüler, 2 ay hapis ve 3 bin 750 avro para cezasına çarptırılacak. 

Fransa’da 2022 yılında toplam 3 bin 260 kişi trafik kazasında hayatını kaybetmişti. 

Geri Dön 19 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN