Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Haziran 2023 Salı

Olimpiyatlarda Seine Nehri’nde yüzme yarışları yapılacak

Başkent Paris, 2024 Yaz Olimpiyatları’nda bazı yüzme yarışlarının nehirde gerçekleştirilebilmesi için, kirliliğiyle bilinen ve yüzmek 1920’li yıllardan beri yasak olan Seine Nehri’ni temizlemeye hazırlanıyor. 

Paris Belediyesi, nehri temizlemek için 1,4 milyon avro bütçe ayırdı. Nehir 2024 yazına kadar yüzülebilir hale gelirse, triatlonların yüzme ayağının ve uzun mesafeli yüzme yarışlarının Seine Nehri’nde yapılması planlıyor. 

Şehri ikiye bölen nehrin yüzülebilir hale gelmesinin, ileriki yıllarda iyice artacak aşırı sıcaklar karşısında Parislilere şehir merkezinde serinleme imkanı sağlayacağı düşünülüyor. 

Paris’te 1900 Olimpiyatları’nda yüzme yarışları Seine Nehri’nde düzenlenmiş, nehirde yüzmek 1923’ten itibaren tamamen yasaklanmıştı. 

Fransa, ayrıca 2024 Olimpiyatları’nda Alman Volocopter firmasının üreteceği çevreci hava taksilerinin hizmete sunulmasını planlıyor. Avrupalı düzenleyiciler onay verirse üretimine başlanacak olan elektrikli hava taksilerinin ilk müşterisi, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron olacak. 

Geri Dön 27 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN