Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Şubat 2023 Cuma

Neredeyse tüm siyahiler ayrımcılığa uğradığını söylüyor

Fransa’da yapılan bir araştırmaya göre ülkedeki neredeyse tüm siyahiler ten renklerinden dolayı ayrımcılığa uğradığını beyan ediyor. 

Ipsos’un Parisien gazetesi için yaptığı ankete katılanların yüzde 25’i ırkçılığa sık sık maruz kaldığını, yüzde 44’ü arada bir maruz kaldığını, yüzde 22’si ise nadiren maruz kaldığını söyledi. Hiç ırkçılık yaşamadıklarını söyleyenlerin oranı ise yüzde 9’da kaldı.

Yapılan açıklamaya göre ‘günlük ırkçılık’ olarak adlandırılan şey en çok sokakta veya toplu taşımada yaşanıyor. Öte yandan ankete katılanların üçte biri iş yerinde, yüzde 14’ü ise okulda veya üniversitede ırkçılığa maruz kaldığını söylüyor.

Ankete göre ırkçılık sadece toplum nezdinde değil. Siyahiler, polis tarafından nüfusun geri kalanına nazaran daha çok durduruluyor. Ankete katılanların yaklaşık yarısı (yüzde 49) polis tarafından durdurulduklarını ve kimliklerinin istendiğini söylerken, resmi istatistikler bu rakamı tüm nüfusun yüzde 23'ü olarak gösteriyor. 

Geri Dön 17 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN