Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Nisan 2024 Pazartesi

Nahel protestolarının maliyeti 1 milyarı buldu

Fransa'da geçtiğimiz yıl, 17 yaşındaki Nahel'in polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan ve 11 gün süren protestoların maliyeti 1 milyar avroyu buldu.

Bu olaylar sırasında 782'si güvenlik görevlisi olmak üzere binlerce kişi yaralandı ve 16 bin 400'den fazla yer hasar gördü. Sigorta şirketlerine bildirilen zarar ise yaklaşık 793 milyon avroya ulaştı.

Olaylar, 17 yaşındaki Nahel'in polis tarafından öldürülmesinden sonra başladı ve 11 gün boyunca birçok şehirde yaşamı olumsuz etkiledi. Senato'nun Adalet Komisyonu'nun hazırladığı rapora göre; bu şiddet olaylarının maliyeti yaklaşık 1 milyar avro olarak kaydedildi. Bu rakamın tarihi bir ölçekte benzersiz olduğu belirtilirken, Senatör François-Noël Buffet, bu maliyetin 2005 yılında yaşanan ayaklanmalardan dört kat daha fazla olduğunu ifade etti.

Rapora göre, olaylar sırasında kamu binalarının da aralarında bulunduğu 16 bin 400'ten fazla iş yeri hasar gördü. Bu binalar arasında 273 karakol ve polis merkezi, 105 belediye binası ve 243 okul yer alıyor.

Raporda ayrıca, olaylara yaklaşık 50 bin kişinin aktif olarak katıldığı ve bu katılımcıların üçte birinin 18 yaş altı gençler olduğu belirtiliyor. Yağma, talan ve şiddet olaylarına karışanların en az yüzde 60'ının ilk kez suç işlediği vurgulanırken, yaşları ortalama 23 olan gözaltına alınanların çoğunun bekar, ebeveynleriyle yaşayan lise mezunu gençler olduğu ifade ediliyor.

Bu olaylardan en çok etkilenen bölge ise Paris ve çevresini içeren Ile-de-France bölgesi oldu, burada yaşanan olayların yüzde 38,9'u gerçekleşti.

Geri Dön 15 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN