Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Kasım 2023 Çarşamba

Müslüman okuluna kamu desteği kesilebilir

Fransa'da Müslüman öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Averroes Lisesi'ne verilen kamu yardımları, 'cumhuriyet ve laiklik değerlerine ters düşen Selefi eğitimler' verdiği gerekçesiyle riske girdi.

Fransa’da, Müslüman öğrencilerin eğitim gördüğü, Özel Averroes Lisesine verilen kamu desteğini sonlandırmak için harekete geçildiği bildirildi. Hauts-de-France Bölge Valiliği’nin, Lille kentinde okulun devletle sözleşmesinin iptal edilmesi için hazırlık yaptığı belirtildi.

İptalin gerekçesi: Cumhuriyet ve laikliğe ters düşen Selefi eğitimler

Valiliğin talimatıyla toplanan bir danışma komisyonunun, okulda görev yapan öğretmen ve çalışanların maaşlarının kamu bütçesinden karşılanmasına olanak sağlayan sözleşmenin iptalinden yana oy verdiği ifade edildi. Sözleşmenin iptaline gerekçe olarak, cumhuriyet ve laiklik değerlerine ters düşen Selefi eğitimlerin verilmesi, toplanan bağışlarda şeffaf olunmaması gösterildi.

Fransa Müslümanları Federasyonu, Özel Averroes Lisesi öğretmen ve çalışanları ile dayanışma içinde olunduğunu duyurdu.

20 yıl önce eğitim hayatına başlayan okul, başörtülü Müslüman öğrencilere kapılarını açan ilk kurum olmuştu.

Geri Dön 29 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN