Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Muhalefet, okullarda çarşaf yasağını Danıştay’a götürecek

Fransa’da sol muhalefet, Eğitim Bakanı Gabriel Attal’ın okullarda çarşaf ve abaya gibi İslami giysilere getirdiği yasağı Danıştay’a taşıyacaklarını açıkladı. 

Sol görüşlü Boyun Eğmeyen Fransa Partisi’nden milletvekili Manuel Bompard, ‘tehlikeli ve acımasız’ olarak nitelediği yasak kararına karşı yasal yollarla mücadele edeceklerini bildirdi. 

Bompard, Anayasa’ya aykırı olduğunu düşündükleri yasak kararının, ülkede Müslüman genç kadınlara yapılan ayrımcılığı derinleştireceğini savundu. 

Fransa’da sol partiler, okullarda çarşaf ve abaya yasağı konusunda görüş ayrılığı yaşıyor. Boyun Eğmeyen Fransa ve Yeşiller, bu tür giysilerin dini değil kültürel olduğunu söyleyerek, laikliğe aykırı olmadığını savunuyor. Sosyalist ve komünist partiler ise, laikliği güçlendirmeye yardımcı olacağını düşündükleri bu kararı memnuniyetle karşıladı. 

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN