Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

Mona Lisa'ya çorba fırlattılar

Fransa'da tarım politikalarını protesto eden iki aktivist, Louvre Müzesi'ndeki Mona Lisa tablosuna çorba fırlattı.

Mona Lisa'ya çorba fırlattılar

Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre Müzesi'nde, dünyaca ünlü sanat eseri Mona Lisa tablosuna yeni bir saldırı gerçekleşti. "Tarım sistemimiz hasta" diyen ve 'sağlıklı, sürdürülebilir gıda' talebinde bulunan iki protestocu, tabloya çorba fırlattı.

Leonardo da Vinci'nin 16'ncı yüzyılda yaptığı bu değerli eser, cam koruma arkasında sergileniyor. Çiftçilerin düşük gelirleri nedeniyle süren protestolara atıfta bulunan aktivistler, "Çiftçiler çalışmaktan ölüyor" dedi. Paris'te yakıt fiyatlarındaki artışa karşı devam eden çiftçi protestoları sebebiyle ana yollar cuma günü kapatılmıştı.

Bu olay, Mona Lisa tablosuna yönelik 1950'li yıllardan beri gerçekleşen ilk saldırı değil; daha önce 2022'de bir aktivist tarafından pastayla hedef alınmıştı. Mona Lisa, 1911'de çalınmış ve uluslararası bir olaya neden olmuştu.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN