Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ağustos 2023 Pazartesi

Metro ve trenlerde ücretsiz su dağıtılacak

Fransa'da hükûmetin kararıyla, aşırı sıcak hava nedeniyle tren ve metro istasyonlarında ücretsiz su dağıtımı başlatıldı.

Ülkenin çeşitli bölgelerinde yaz sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle turuncu alarm durumuna geçildiği bildirildi. Yetkililer, bu bölgelerde yaşayanlara sıcaklara karşı dikkatli olmaları uyarısında bulundu. Ulaştırmadan Sorumlu Bakan Clement Beaune, Marsilya kentindeki Saint-Charles Garı'nı ziyaret ederek gelecek haftanın ortasına kadar devam etmesi beklenen yüksek sıcaklık dönemi için alınan önlemleri açıkladı.

Beaune, ülkenin demir yolu hattını işleten SNCF'ye, mağduriyet yaşanmaması için klimaların, trenlerin ve rayların bakımını artırmaları talimatını verdiğini belirtti. Ayrıca, tren ve metro istasyonları dahil olmak üzere birçok noktada ücretsiz su dağıtıldığını vurguladı. Beaune, ücretsiz su dağıtımı gibi basit jestlerin, özellikle çocuklar ve yaşlılar gibi hassas gruplar için önemli olduğunu söyledi.

Fransız Bakan ayrıca, başkent Paris ile Lyon ve Marsilya gibi yüksek sıcaklığın hissedildiği büyük kentlerdeki seyahat firmalarından da önlem alarak sorumluluk bölgeleri için hazırlıklı olmalarını talep ettiklerini ifade etti.

Geri Dön 21 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN