Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2024 Pazartesi

Merguez sosislerde salmonella şüphesi: Ürünler geri çağrıldı

Fransa genelinde satılan Affrais ve Despi Le Charcutier markalarına ait merguez sosisler, salmonella bakterisi şüphesiyle geri çağrıldı. 

Merguez sosislerde salmonella şüphesi: Ürünler geri çağrıldı

RappelConso sitesinin açıklamasına göre, 22-31 Mayıs tarihleri arasında marketlerde satılan Affrais ve Despi Le Charcutier markalarına ait merguezler geri toplatıldı. Baharatlı bir sosis çeşidi olan merguezlerde tespit edilen salmonella bakterisinin enfeksiyon riski yüksek olduğu belirtildi.

Etkilenen ürünler ve satış noktaları

Affrais markası: 145/9003 ve 148/9003 partileri, 24-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Mangeons Frais mağazalarında satıldı. 143/9003, 144/9003 ve 145/9003 partileri, 22-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Grand Frais, Provenc’Halles, Carrefour, Intermarché, Casino ve Tinel kasaplarında 10 kiloluk paketler hâlinde satıldı.

Despi Le Charcutier markası: 144/9003, 145/9003, 148/9003, 149/9003 partileri, beş merguez içeren paketlerde, 23-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Grand Frais ve Provenc’Halles mağazalarında satıldı.

Tüketicilere uyarı

RappelConso, salmonella kaynaklı gıda zehirlenmelerinin genellikle tüketimden 6 ila 72 saat sonra ortaya çıktığını ve ishal, kusma, ateş ve baş ağrısı gibi belirtilerle kendini gösterdiğini belirtti. Bu ürünleri tüketen ve belirtileri gösteren kişilerin, hekimlerine başvurarak tıbbi yardım almaları gerektiği ifade edildi. Semptom göstermeyen kişilerin endişelenmesine gerek olmadığı belirtildi.

Merguez sosis nedir?

Merguez, Kuzey Afrika mutfağından gelen, özellikle Fas, Tunus ve Cezayir'de yaygın olarak tüketilen baharatlı bir sosis çeşidi. Genellikle koyun veya dana eti ile yapılan merguez, yoğun baharat karışımıyla karakterize edilir.

Geri Dön 03 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN