Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2024 Perşembe

Meclis: Osmanlı, Asuri ve Keldanilere soykırım uyguladı

Fransız Parlamentosu, 1915-1918 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'nun Asuri ve Keldanilere yönelik uygulamalarını soykırım olarak tanıma çağrısında bulundu.

Bu dönemde 250 binden fazla Asuri ve Keldani'nin öldürüldüğü, sürüldüğü ve kültürel miraslarının yok edildiği belirtiliyor. Karar, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un destekçisi Sylvain Maillard tarafından meclise sunuldu. Ancak, Fransa'da Ulusal Meclis'in kararlarının yürütme üzerinde bir bağlayıcılığı bulunmuyor.

Türkiye kararı tanımıyor

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, bu kararı tarihi olayların siyasi çıkarlar için çarpıtılması olarak nitelendirerek, Türkiye için geçersiz olduğunu vurguladı.

Geri Dön 02 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN