Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

Meclis, aile içi şiddetten suçlu bulunan milletvekillerine yönelik tasarıyı reddetti

Fransa’da Ulusal Meclis, ‘ağırlaştırılmış aile içi şiddetten’ suçlu bulunan siyasetçilerin milletvekili olarak çalışmasını yasaklamaya ilişkin yasa tasarısını reddetti. 

Karar, eşine şiddet uyguladığı için 4 ay ertelemeli hapis cezası alan Boyun Eğmeyen Fransa Partili milletvekili Adrien Quatennens’in parlamentoya dönmesinin ardından geldi.

15 yaşın altındaki çocuklara, savunmasız aile üyelerine ve eşlere yönelik ağırlaştırılmış şiddet saldırıları gerçekleştirdiği tespit edilen milletvekillerini hedef alan yasa, 113’e karşı 140 oyla reddedildi. 

Mevcut yasalara göre, aile içi şiddetten suçlu bulunan milletvekilleri, sadece mağdurun en az 8 gün boyunca iş yapamaz hale geldiği durumda 10 yıllığına milletvekilliğinden men edilebiliyor. Ancak bu karar da hakimin inisiyatifiyle geçersiz kılınabiliyor. 

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN