Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Aralık 2022 Cuma

McKinsey skandalı: Macron’un parti merkezinde arama yapıldı

Fransa’da Macron’un parti merkezinde McKinsey skandalına dair yürütülen soruşturma kapsamında arama yapıldı.

McKinsey skandalı: Macron’un parti merkezinde arama yapıldı

Fransa’da Savcılık, 2017 ve 2022 seçim kampanyalarında danışmanlık firmalarının kullanımı hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde Macron’un partisi Renaissance’ın merkezinde ve McKinsey şirketinin Paris’teki bürolarında arama yapıldığını açıkladı. 

Macron hükümetinin, seçim kampanyalarında danışmanlık yapan McKinsey şirketine izin verilen ve açıklanan miktarın çok üzerinde para harcadığından şüpheleniliyor. Mart ayında Fransız Senatosu tarafından yapılan soruşturmada, Macron’un ilk cumhurbaşkanlığı döneminde mali danışmanlık firmalarına yapılan hükümet harcamalarının iki katına çıkarak 894 milyon avroya yükseldiği tespit edilmişti. 

Senato raporu, ayrıca Fransa’da hatırı sayılır miktarda gelir elde eden McKinsey’nin son 10 yıldır hiç kurumsal vergi ödemediğine dikkat çekmişti. 

Geri Dön 16 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN