Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mart 2024 Cumartesi

Mart ayında neler değişecek?

Fransa’da mart ayında bir dizi değişiklik hayata geçirilecek.

Fransa’da bu aydan itibaren sigaraya bir zam daha yapıldı. Fiyatlar çok sayıda markada 40 ila 50 sent arasında zamlandı. Hükûmet, tütün kontrolü ve halk sağlığı politikası kapsamında, artışların devam edeceğini duyurdu.

Sosyal yardım RSA alıcılarının, haftada 15 saat çalışma zorunluluğu mart ayı itibarıyla 47 bölgede uygulanmaya başladı. Söz konusu düzenleme 2023 yılından bu yana 18 bölgede test ediliyordu.

Geçtiğimiz ay, Aile Yardım Fonu (CAF), milyonlarca kişinin hesabına siber saldırı düzenlendiğini duyurmuştu. Kurum tarafından yapılan açıklamada, 8 Mart tarihine kadar şifrelerini değiştirmeyen kişilerin hesaplarının erişim sağlayamayacağını duyurdu. Bu tarihe kadar şifre değişiminin zorunlu olduğu bildirildi.

Enerji Düzenleme Komisyon, mart ayında gaz fiyatlarının yüzde 5 düşeceğini duyurdu. Doğal gazda fiyatlar, Temmuz 2023’ten bu yana yüzde 20 artış göstermişti. İndirimlerden 10 milyona yakın hanenin faydalanacağı açıklandı.

Mart ayının son haftasında saatler 1 saat ileri alınacak ve yaz saati  uygulamasına geçilecek. Böylece Fransa ile Türkiye ile arasındaki zaman farkı 1 saate düşecek.

Geri Dön 02 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN