Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Şubat 2024 Perşembe

Marketlere yumurtalı protesto

Fransa’da çiftçiler ve gıda üreticilerinin protestoları sertleşiyor. Ülkenin dört bir yanında, süpermarketler yumurta yağmuruna tutuldu.

Zincir markaların, ürünleri, üreticiden düşük fiyatlara alıp, yüksek kâr marjıyla vatandaşa sattıkları iddia edildi. Çiftçiler, marketlerin 0,35 sente aldığı elmaları 3,20 avrodan satışa sürdüğüne dikkat çekti. Salatalıkların ise çiftçiden 50 sente alınarak, marketlerde 1,50 avrodan satıldığı belirtildi. 

Ulusal Çiftçi Birlikleri, üretici ile müşteri fiyatları arasındaki farkın yüzde 250 ile yüzde 914 arasında değiştiğini ileri sürdü.

Fiyat farkları:

Patatesin üretici kilo fiyatı 0,40 sent, market fiyatı 2,60 avro, fark yüzde 650

Organik keçi sütünün üretici litre fiyatı 0,90 sent, market fiyatı 4,55 avro, fark yüzde 505

6’lı yumurtanın üretici fiyatı 0,57 sent, market fiyatı 2,67 avro, fark yüzde 468

Geri Dön 01 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN