Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Kasım 2022 Çarşamba

Mahkeme şiddete uğrayan kadını koruyamadığı için devleti suçlu buldu

Fransa’da mahkeme, daha önce birlikte olduğu erkek tarafından şiddet gören kadını koruyamadığı gerekçesiyle devleti ‘ağır ihmal’ ile suçladı.

Başkent Paris’te Mahkeme, eski partneri tarafından şiddet gören ve asitle saldırıya uğrayan bir kadını korumak için yeterince önlem almadığı gerekçesiyle, devleti ‘ağır ihmal’ ile suçladı. 

Saldırgan, 2018 yılında, çocuklarını okuldan alan eski partneri ve çocuklarının annesine sülfürik asitle saldırmıştı. 18 yıl hapis cezası almış, daha sonra cezası 15 yıla indirilmişti. 

Olayın yaşandığı dönemin öncesinde birkaç aydır tehdit altında olan mağdur, çabalarına rağmen yeterli koruma alamadığı için devlete dava açmıştı. Paris Yargı Mahkemesi, kamu adalet hizmetinin mağdurun yaşadığı saldırıyı önlemede yetersiz kaldığına hükmetti. Devletin, kadına ve çocuklara gelen manevi zarar için toplam 16 bin avro tazminat ödemesine karar verildi. 

Geri Dön 30 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN