Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Ağustos 2023 Pazartesi

Mahkeme sağcı belediyenin 'tesettürlü mayo yasağını' durdurdu

Fransa'da aşırı sağcıların yönetiminde olan Frejus Belediyesi'nin, 'halka açık plajlarda tesettürlü mayo yasağı' kararını, 'laikliğe aykırı' bulan mahkeme durdurdu.

Toulon İdare Mahkemesi, Frejus Belediye Başkanı David Rachline'nin bu yasağı kendi inisiyatifiyle almasını geçici olarak durdurdu. Mahkeme, söz konusu kararın laiklik prensiplerine aykırı olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Rachline, mahkemenin kararının hijyen kurallarına ve halkın güvenliğine aykırı olduğunu savunduğu bir açıklama yaparak tepkisini dile getirdi. Daha önce, 1 Ağustos'ta alınan kararla kentteki halka açık plajlarda tesettürlü mayo ile yüzmenin yasaklandığını duyurmuştu.

Fransa'da daha önce de benzer konularla gündeme gelmiş ve tartışmalara neden olmuştu. Birçok kentte Müslümanlara yönelik benzer yasaklar, insan hakları savunucuları tarafından eleştirilmişti. Mondelieu-La-Napoule Belediyesi, 2012 yılında ülkede 'burkini' olarak bilinen tesettürlü mayo yasağını getiren ilk belediye olmuştu.

Geri Dön 07 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN