Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Mart 2023 Cumartesi

Mahkeme ‘işgalci’ kiracıları haklı buldu: Ev sahibi tazminat ödeyecek

Fransa’nın Lyon kentinde boş bir apartman dairesinde yasa dışı olarak oturmaya başlayan iki kişi, kendilerini evden atan ev sahibini ‘kötü muamele’ suçlamasıyla mahkemeye verdi. Hakim, kiracıları haklı buldu. 

‘Kiracılar', boş evde oturmaya başlayan 20’li yaşlarında bir öğretmen ile çilingir ustası erkek arkadaşıydı. Ev sahibi şirket, son tahliye günün 31 Mart olarak belirlenmesine rağmen, 23 Ocak’ta dairenin kapı kilitlerini değiştirmişti.

Mahkeme, ev sahibi şirketin bu davranışını haksız buldu, şirketin çifte 3 bin avro manevi tazminat ödemesine hükmetti. 

Ev sahibi ise mahkeme kararına itiraz etti ve işgal edilen binayı eski haline getirmek için 512 bin avro ödenmesi gerektiğini gerekçe göstererek karşı dava açtı. 

Geri Dön 18 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN