Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ağustos 2023 Cuma

Mahkeme, devleti suçlu ilan etti

Montpellier İdari Mahkemesi, Fransa cezaevleri genel kontrolörünün yıllık raporuna dayanarak devleti suçlu ilan etti.

Fransa'da hapishanelerdeki aşırı doluluk sorunu nedeniyle mahkemeden Perpignan hapishanesini suçlu bulan bir karar çıktı. Montpellier İdari Mahkemesi, Fransa cezaevleri genel kontrolörünün yıllık raporuna dayanarak devleti suçlu ilan etti.

Mahkeme, Perpignan hapishanesinde erkek mahkumlarının koğuşlarının yüzde 280 doluluk oranına ulaştığını belirterek, mahkumların "insanlık dışı ve küçük düşürücü" muameleye maruz kaldığını ve hapishane koşulları nedeniyle yaşam ve kötü muameleye karşı korunma haklarının ihlal edildiğine hükmetti.

Uluslararası Hapishaneler Gözlemevi'nin Fransa bölümünün avukatı Matthieu Quinquis, bazı gardiyanların mahkumları aşağıladığını ve bazen onlara yemek vermediğini belirtti.

Mahkeme, 36 yıllık tarihi olan Perpignan hapishanesindeki 300'den fazla mahkum için koşulların hızla iyileştirilmesi gerektiği konusunda devlete acil önlemler alma çağrısında bulundu.

Fransa cezaevleri genel kontrolörünün yayınladığı yıllık raporda da 11 Mayıs'ta Perpignan hapishanesinin koşullarıyla ilgili uyarılmıştı.

Geri Dön 25 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN