Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Nisan 2024 Salı

Macron’un nükleer şemsiye önerisi sert eleştirildi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un silahlanma çağrısı, ülkede geniş kesimlerden tepki topladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, hafta sonu Evra’ya verdiği demeçte, Avrupa’nın ortak bir savunma kurması gerektiğine dikkat çekerek, caydırı bir unsur olarak, nükleer silahlanma çağrısında bulundu. Bunun üzerine ülkede çok sayıda siyasetçi, Macron’un söylemlerini sert eleştirdi.

Avrupa Parlamentosu (AP) Üyesi François-Xavier Bellamy, Macron’un Fransa’nın sinir uçlarıyla oynadığını savundu, önerinin ulusal egemenliğe aykırı olduğu ifade etti. Bellamy, nükleer silahlanmanın devasa bir bütçe açığına neden olacağını, Fransızları refahından mahrum edebileceğini belirtti. 

Solcu Boyun Eğmeyen Fransa Partisi (LFI) de, Macron’un açıklamalarını kınadı. Savunma uzmanı LFI Milletvekili Denis Bastien Lachaud, Macron'un "Avrupa topraklarını savunma" gerekçesiyle, Fransa'nın stratejik özerkliğini tasfiye edebileceğini ileri sürdü.

Aşırı sağcılar da Macron’un ülke için ulusal bir tehlike hâline geldiğini savundu.

Geri Dön 30 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN