Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2023 Cumartesi

Macron’un Hitler’e benzetildiği afişler için soruşturma açıldı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u, Adolf Hitler'e benzeten karikatürün yer aldığı afişle ilgili soruşturma başlatıldı.

Fransa’nın güneyindeki Avignon kentinde onlarca reklam panosuna asılan, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Adolf Hitler gibi karikatürize edildiği afişler için, ‘halka açık hakaret’ ve ‘isyana kışkırtma’ suçlamalarıyla soruşturma başlatıldı. 

Afişlerde Hitler’inkine benzer bir bıyıkla resmedilen Macron’un yüzünde, Anayasa’nın emeklilik reformunu Meclis’te oylama yapmadan geçirmesine olanak sağlayan 49/3 Maddesine atıfta bulunarak, bıyığın olması gereken yerde 49.3 yazması dikkat çekti. 

Alpes-Côte-d'Azur Bölge Yönetimi Başkanı Renaud Muselier, afişlere ilişkin, ‘Aşağılık ve sefillikte daha ne kadar ileri gidecekler? Bu tür menfur kampanyalara girişenleri en ağır şekilde cezalandırmanın zamanı geldi’ ifadelerini kullandı. 

Afişi asanlar, suçlu bulunmaları halinde iki ay hapis ve 7 bin 500 ila 12 bin avro para cezası talebiyle yargılanacak.

Geri Dön 20 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN