Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
29 Temmuz 2023 Cumartesi

Macron'dan Nijer'deki darbeye tepki: Tehlikeli ve gayrimeşru

Fransa Cumhurbaşanı Emmanuel Macron, Nijer'de seçilmiş Cumhurbaşkanı Bazoum'a karşı yapılan darbeyi 'tehlikeli ve gayrimeşru' olarak değerlendirdi.

Nijer’de seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Bazoum’a karşı darbe yapıldı. Yönetime el koyan askerler, ülkenin sınırlarının kapatıldığını ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini bildirdi. Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, darbeyi ‘tehlikeli ve gayrimeşru’ olarak niteledi. 

Eski Fransız sömürgesi olan Nijer’de yapılan darbe, 2020’den bu yana Batı ve Orta Afrika’da gerçekleşen yedinci darbe oldu. 

Nijer Cumhurbaşkanı Bazoum’un serbest bırakılmasını talep eden Cumhurbaşkanı Macron, "Bu darbe, tamamen gayrimeşru ve Nijer halkı ve tüm bölge için son derece tehlikeli" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN