Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Ocak 2023 Çarşamba

Macron'a saldırmayı planlayan aşırı sağcı grup ilk duruşmasına çıktı

Fransa'da darbe planlayıp Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a suikast girişimi hedefleyen aşırı sağcı grubun yargılanması başladı.

Fransa'da 2018'de darbe girişimi planlayıp Macron'a saldırı düzenlemeyi hedefleyen aşırı sağcı grubun duruşması dün başladı. ‘Terör eylemi düzenlemek için komplo kurmak’ suçundan yargılanan 11'i erkek ve 2'si kadın 13 kişi, suçlu bulunursa 10 yıla kadar hapis cezası alabilecek.

Aşırı sağcı örgüt hakkında 4 yıl süren soruşturmada, örgütün 5 binden fazla mensubu olduğu, hükümete darbe düzenlemenin yanı sıra göçmenleri öldürüp camilere saldırmayı planladıkları ortaya çıkarılmıştı. 

Aralarında Yahudi karşıtlarının da bulunduğu örgüt mensuplarının birçoğu eski asker. Örgüt lideri olduğu düşünülen Denis Collinet ise aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi'sinin sıkı destekçisi.

2022'de gözaltına alınan örgüt mensuplarından Jean-Pierre Bouyer'nin otomobilinde ve evinde ordu yeleği, çok sayıda bıçak, ateşli silah ve mermi bulunmuştu. Bouyer, Macron'u öldürmek istediğini itiraf etmiş fakat planlarını gerçekleştirmeye hiçbir zaman olanak bulamadığını söylemişti. 

Geri Dön 18 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN