Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Haziran 2023 Çarşamba

Macron: Üçüncü kez aday olmayacağım

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, üçüncü dönem cumhurbaşkanlığına aday olmasının ihtimaller dahilinde olmadığını açıkladı.

Son haftalarda, Macron’a yakın isimler, Macron’un üçüncü kez aday olabilmesi için Anayasa’nın değiştirilmesini gündeme getirmişti. 

Macron, Marsilya’ya yaptığı ziyarette kendisine tekrar aday olup olmayacağını soran bir öğrenciye, “2022’de yeniden seçildim. Artık aday olamam” yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı, ayrıca Marsilya gazetesi La Provence’e verdiği demeçte, “Anayasal süre içinde, görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım” dedi. 

Macron’a yakınlığıyla bilinen Ulusal Meclis eski Başkanı Richard Ferrand, Macron’un tekrar aday olabilmesi için Anayasa’nın ilgili maddesinin değiştirilmesini teklif etmişti. Eski Kültür Bakanı Roselyne Bachelot da, Le Figaro için kaleme aldığı yazısında, “Macron’un üçüncü kez aday olması konusunda herkes hemfikir” ifadelerini kullanmıştı.

Geri Dön 28 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN