Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Temmuz 2023 Salı

Macron: Son ayaklanmadan ders çıkarmalıyız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son protestolarla ilgili "Yaşananlardan dersler çıkarmalı ve somut cevaplar vermeliyiz" dedi.

Macron: Son ayaklanmadan ders çıkarmalıyız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, hükûmet değişikliğinden sonraki ilk kabine toplantısında yaptığı konuşmada, 17 yaşındaki Cezayir asıllı gencin polis kurşunuyla öldürülmesi üzerine çıkan ayaklanmalardan ‘gerekli derslerin çıkarılması gerektiğini’ vurguladı. 

"Yaşananlardan ders çıkarmalıyız"

Cumhurbaşkanı Macron, son aylarda yaşanan krizlerin etkisiyle dibe vuran popülerliğini iyileştirme umuduyla, İçişleri, Eğitim, ve Sağlık başta olmak üzere 8 bakanlıkta geçtiğimiz hafta değişikliğe gitmişti. Ayaklanmaların ‘Ulusun parçalanma ve derinden bölünme riskini’ ortaya çıkardığını vurgulayan Macron, ülkede ‘otorite ve saygıya ihtiyaç’ olduğunu ileri sürdü. Cumhurbaşkanı, "Yaşananlardan dersler çıkarmalı ve somut cevaplar vermeliyiz" diyerek, bu görevin hükûmetin yaz tatilinden sonraki dönemde en büyük önceliği olacağını dile getirdi.

17 yaşındaki göçmen kökenli Nahel M. isimli gencin trafik kontrolü sırasında polis tarafından öldürülmesi, ülkede 2005’ten bu yana görülen en büyük toplu şiddet ve protesto olaylarına yol açmıştı. Protestolar sona erdi, ancak polis cinayeti üzerine başlayan sistematik ırkçılık, göçmen karşıtlığı ve polisin yetkilerinin kapsamı gibi tartışmalı konular, hâlen büyük ölçüde gündemde. 

Geri Dön 25 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN