Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ekim 2022 Cumartesi

Macron: Seferber olursak kışı atlatırız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, enerji tasarruf planına dair konuşurken "Seferber olursak bu kışı rahat atlatırız" dedi.

Macron: Seferber olursak kışı atlatırız

Fransız hükûmeti, ülkenin enerji tasarruf planına dair detayları açıkladı. Enerji Bakanı Agnés Pannier-Runacher, ülkenin sadece bu kış için değil, önümüzdeki 30 yıl için de ‘acil bir eylem planına’ ihtiyacı olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Macron ise, "Hepimiz seferber olursak bu kışı rahat geçiririz" açıklamasında bulundu. 

Planlara göre, kesinti riskini önlemek için Fransız hanelerinin sabah ve akşam yoğun saatlerde daha az elektrik kullanması teşvik edilecek. Kamu binalarının tuvaletlerinde sıcak su kapatılacak, halka açık yüzme havuzlarının derecesi düşürülecek. Süpermarketlerde, otellerde ve havaalanlarında da ışıklandırma azaltılacak ve kaloriferlerin derecesi düşürülecek. Ayrıca, uzaktan çalışan devlet çalışanlarının ödeneği artırılacak. 

Ukrayna krizinin yola açtığı acil ihtiyacın yanı sıra iklim değişikliği nedeniyle de 2050’ye kadar enerji üretiminin yüzde 40 düşürülmesi hedefleniyor.

Geri Dön 08 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN