Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Eylül 2023 Cuma

Macron: Paris Olimpiyatları’nda Rus bayrağının yeri yok

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2024’te Paris’te düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda Rus bayrağına yer verilemeyeceğini kesin bir dille ifade etti.

Cumhurbaşkanı Macron, spor gazetesi l’Equipe’e verdiği demeçte, "Paris Oyunları'nda Rus bayrağı olamaz, sanırım bu konuda genel bir fikir birliği var. Savaş suçları işlediği, çocukları sınır dışı ettiği bir dönemde Rusya'nın ülke olarak Olimpiyatlar’da yeri yoktur" ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana, Rus ve Belaruslu sporcular birçok müsabakada yaptırımlara maruz kaldı. Sporcuların Paris Olimpiyatları’na katılıp katılamayacağı sorusu da belirsizliğini koruyor. Bu konuda nihai kararı Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin alacağını belirten Macron, Putin rejimini destekleyen Rus sporcularla muhalifler arasında da bir ayrım yapılması gerektiğine dikkat çekti. 

Geri Dön 08 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN