Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Eylül 2023 Salı

Macron: Okullarda çarşaf ve abaya yasağından taviz vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, okullarda çarşaf ve abaya giyme yasağından taviz vermeyeceklerini söyledi.

Macron: Okullarda çarşaf ve abaya yasağından taviz vermeyeceğiz

Fransa’da yeni eğitim öğretim yılı 4 Eylül Pazartesi günü itibarıyla başladı. Okullarda Müslüman öğrencilerin çarşaf ve abaya gibi kıyafetler girmesine yönelik tartışmalı yasak da yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yasağa ilişkin taviz verilmeyeceğini vurguladı. 

Fransa genelinde 12 milyon öğrenci pazartesi günü itibarıyla yeni okul yılına başladı. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Vaucluse bölgesinde bir liseye yaptığı ziyarette, okullarda abaya yasağı konusunda ‘kararlı olduklarını ve taviz vermeyeceklerini’ vurguladı. 

Yasak kararının yalnızca sözde kalmayacağını, uygulamaya da geçirileceğini belirten Macron, özellikle bu konunun ‘hassas olduğu’ orta okul ve liselerde müdür ve öğretmenleri desteklemek amacıyla ek özel personelin görevlendirileceğini duyurdu.

Geri Dön 05 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN