Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Nisan 2023 Çarşamba

Macron halka seslendi: Emeklilik reformu gerekliydi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, emeklilik yaşını 64’e çıkaracak tartışmalı emeklilik reformunun yasalaşmasının ardından ilk defa yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, halkın öfkesini anladığını, ancak bu reformun gerekli olduğunu dile getirdi. 

Macron halka seslendi: Emeklilik reformu gerekliydi

Daha fazla çalışmanın tüm ülke için daha fazla refah oluşturacağını savunan Macron, "Reform, herkesin emekliliğini garanti altına almak için gerekliydi" ifadelerini kullandı. Macron, 100 gün içinde halkı ikna edeceğini ve öfkeyi dindireceğini ileri sürdü.

Muhalefet partileri ve halkın büyük bölümü, Macron’un canlı yayınlanan konuşmasını boykot etti. Konuşma başlamadan sokağa inen protestocular, sokaklarda tencere-tava çaldı. Birçok şehirde protestolar yine kaosa yol açtı; göstericiler çöp bidonlarını kaldırımlara devirip ateşe verdi, polis, göstericilere cop ve biber gazıyla müdahale etti. 

Reformun oylama olmadan meclisten geçirildiği 16 Mart’tan bu yana devam eden protestolarda göz altına alınanların sayısı bini aştı.

Kamuoyu anketlerine göre, halkın üçte ikisinden fazlası halen emeklilik reformuna karşı.

Geri Dön 19 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN