Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Mart 2023 Cuma

Macron, emeklilik reformunu oylama olmadan parlamentodan geçirecek!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, aylardır devam eden grev ve protestolara rağmen, tartışmalı emeklilik reformunu mecliste oylama olmadan yasalaştırmaya hazırlanıyor. Reform, Senato’da dün onaylandı. 

Lideri olduğu Renaissance Partisi mecliste salt çoğunluğa sahip olmaya Macron, emeklilik reformunu oylama olmadan Ulusal Meclis’ten geçirebilmek için Anayasa’nın tartışmalı 49/3 maddesini uygulama kararı aldı. 

Macron’un bu kararının, hükûmetinin aleyhine güvensizlik oylaması talebine ve protestoların şiddetlenmesine yol açması bekleniyor. 

Grevler devam ediyor

Emeklilik reformuna karşı yedinci toplu grev ve protesto günü dün organize edilmişti. Toplu taşıma ve enerji dahil birçok kritik sektör, greve bugün de devam etme kararı aldı. 

Paris’teki temizlik işçilerinin grevi ise bir haftayı aşkın süredir devam ediyor; şehirde yaklaşık 7 bin ton çöp birikti. Kent sakinleri, sokaklardaki çöp yığınlarına ve kokuya alışmaya çalışıyor. 

Paris Emniyet Müdürü Laurent Nunez, temizlik işçilerinin işe dönmesi için İçişleri Bakanlığının talebiyle Paris Belediyesine ihtarname gönderdi. Ancak Belediye Başkanı Anne Hidalgo, işçilerin emeklilik reformunu protesto etme hakkı olduğunu savundu.

Geri Dön 17 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN