Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Ocak 2023 Cumartesi

Macron emeklilik reformundan vazgeçecek mi?

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un emeklilik reformu planlarına karşı çıkan emekçilerin grevleri, dün Fransa’da hayatı bir günlüğüne durdurdu.

Ülke genelinde yüzlerce bölgede düzenlenen protestolara İçişleri Bakanlığına göre 1.2 milyon, sendikalara göre ise 2 milyonu aşkın kişi katıldı. Protestocular, ‘Macron emekliliğime dokunma’ ve ‘ölene kadar çalışmak istemiyoruz’ sloganları attı.

Önceki günkü grevin ‘sadece başlangıç’ olduğunu söyleyen sendikalar, 31 Ocak tarihi için, bu sefer 48 saat sürecek yeni bir grev kararı aldı. Hükümet reformdan vazgeçmezse, şubat ayında 3 günlük greve gidileceği belirtildi.

Hükümette salt çoğunluğu zaten kaybetmiş olan Macron’un reform konusunda geri adım atıp atmayacağı ise belli değil. Sol görüşlü Liberation gazetesi, hükümetin mayın tarlasında yürüdüğünü, ancak yön değiştirmemekte inat ettiğini yazdı. Sağcı Le Figaro gazetesi bile sendikaların ‘ilk turdaki’ zaferini kabul etti, ancak sendikaların sonraki grevlerde bu dayanışma ve kararlılığı koruyup koruyamayacaklarını sorguladı. 

Kamuoyu anketlerine göre, halkın 3’te 2’sinden fazlası emeklilik reformuna karşı.

Geri Dön 21 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN