Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

Macron: Avrupalılar uyanın, ırkçılık yükseliyor

Almanya'da konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupalılara seslenerek "Uyanın, ırkçılık yükseliyor" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Dresden kentinde bir toplantıya katılan Macron, Avrupalıları aşırı sağın yükselişine karşı uyararak "Avrupalılar, uyanın" ifadelerini kullandı. Avrupa’da ırkçılığın yayıldığına dikkat çeken Macron, aşırı sağcı partilerle mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Macron, ülke ismi belirtmeden otoriter rejimlere karşı da uyarıda bulunarak "AB fonlarıyla yargı, basın ve akademik özgürlüğün kısıtlanmasına izin veremeyiz" dedi.

Macron'un resmi ziyaretleri aslında Temmuz 2023’te gerçekleşecekti ancak 17 yaşındaki bir gencin polis tarafından öldürülmesi ve ülkede patlak veren olaylar nedeniyle ertelenmişti. Bu ziyaret, Fransa'nın 24 yıl aradan sonra cumhurbaşkanlığı statüsünde Almanya’ya yaptığı ilk resmi ziyaret oldu.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN