Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2023 Perşembe

Kısa mesafeli yurt içi uçuşlar yasaklandı

Fransa hükûmeti, karbon emisyonlarını azaltmak için, trenle 2,5 saatten kısa sürede gidilebilecek rotalar için iç hatlar uçuşlarını yasakladı. Yasak, pratikte sadece birkaç rotayı etkileyecek. Özel jetler ise özgürce uçmaya devam edebilecek. 

23 Mayıs Salı günü yürürlüğe giren yasak, Paris ile Nantes, Lyon ve Bordeaux şehirleri arasındaki uçuşları etkileyecek. İç hatlar uçuşları arasında en yoğun talep gören Paris-Toulouse ve Paris-Nice hatları ise yasağa dahil olmayacak. Her yıl iki milyondan fazla yolcunun uçtuğu bu rotalara, trenle 4,5 ila 5,5 saatte gidiliyor. 

Ayrıca, yasaya göre, uçuşların yasaklandığı rotalar için demir yollarının ‘kapsamlı’ ve ‘uygun fiyatlı’ alternatifler sunması zorunlu olacak. Ancak tren biletleri için bir fiyat limiti yürürlüğe girmeyecek.

Agir pour l’Environnement (Çevre için Harekete Geç) iklim organizasyonunun başkanı Stéphen Kerckhove, yasağa özel jetlerin tabi tutulmamasını eleştirdi. Kerckhove, "Birkaç düzine uçuşu yasaklamak, iklim değişikliğiyle gerçekten mücadele etmek için ihtiyacımız olan ölçekte değil" diyerek, iklim değişikliğine karşı somut ve etkili önlemler çağrısında bulundu.

Geri Dön 25 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN