Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ekim 2023 Salı

Kış lastiği zorunluluğu yarın başlıyor

Fransa'da, dağlık ve yüksek bölgelerde kış lastiği takma zorunluluğu 1 Kasım'da başlıyor. Ancak bu kurala uymayan sürücüler cezalandırılmayacak.

Fransız Ulaştırma Bakanlığı, bu düzenlemenin amacının karlı veya buzlu yollarda sürüş güvenliğini artırmak olduğunu belirtti. Bakanlık, 2023 yılında kış lastiği veya kar zincirlerinin kullanılmaması durumunda herhangi bir ceza uygulanmayacağını açıkladı.

135 avro para cezası

Fransa'da kış lastiği veya zincir kullanmayan sürücülere normalde 135 avro para cezası veriliyor. Ancak, uygulamayı düzenleyen kararname henüz yayınlanmadığı için denetimler sırasında bu ceza alınmayacak.

1 Kasım'dan 31 Mart'a kadar olan dönemde, dağlık bölgelerde yaşayan sürücüler Fransa'da araçlarında kar lastikleri bulundurmak veya kar yağmasa bile zincir taşımak zorundalar.

Geri Dön 31 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN