Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2024 Perşembe

İşsizlik sigortası reformu askıya alındı

Fransız hükûmeti, Parlamento seçimlerindeki başarısızlık sonrası, 1 Temmuz'da yürürlüğe girmesi planlanan yeni işsizlik sigortası reformunu askıya aldı.

Başbakan Gabriel Attal, reform kararını yayımlamayacaklarını ve mevcut kuralların aynen devam edeceğini duyurdu. Attal, işsizlik sigortasıyla ilgili mevcut tazminat kurallarının yürürlükte kalacağını belirtti. Reform, işsizlik sigortasına erişim koşullarının sertleştirilmesini ve azami sürenin azaltılmasını öngörüyordu. Örneğin, 57 yaş altındaki veya son 30 aydan daha uzun süredir çalışanların işsizlik sigortasından yararlanabilmesi için son 20 ayda en az 8 ay çalışmış olması gerekecekti.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, reformun 3,6 milyar avro tasarruf sağlayacağını savunmuştu. Ancak, sendikalar ve muhalefetin yoğun baskısı sonrası hükümet geri adım attı ve reformu askıya aldı. Reformun iptali ile işsizlik sigortasına yönelik mevcut tazminat kuralları yürürlükte kalacak ve sistemde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Geri Dön 04 Temmuz 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN