Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Eylül 2023 Pazartesi

Irkçılık ve polis protesto edildi

Fransa'nın çeşitli şehirlerinde, ırkçılığa ve polis şiddetine karşı protesto gösterileri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde 100'den fazla kurumun çağrısıyla düzenlenen gösterilere işçi sendikaları ve siyasi partiler de katıldı. Protestocular, Fransa'daki ırkçılığı ve polis şiddetini kınadılar. Paris'teki gösteri, Kuzey Garı'nda başladı ve Clichy Meydanı'nda sona erdi. Binlerce kişi gösterilere katılırken, sarı yelekliler, Boyun Eğmeyen Fransa (LFİ) partisinden milletvekili Rachel Keke ve 2016'da jandarma aracında hayatını kaybeden Adama Traore'nin kız kardeşi Assa Traore gibi önemli isimler de bulundu.

Protestocular, polis şiddetinin ve ırkçılığın son bulmasını talep etti ve kamusal özgürlüklerin korunmasını istedi. Göstericiler, faşizme ve polise karşı sloganlar attılar.

Ayrıca, "Mülteciler, Müslümanlar, Romanlar ve oturum belgeleri olmayanlar fazla değil. Fazla olan ırkçılık" ve "Irkçılığı ve polis şiddetini durdurun" yazılı pankartlar taşıdılar. Aynı zamanda, Fransa'da polis müdahalesi sonucu hayatını kaybeden vatandaşların fotoğraflarını taşıdılar.

Paris Emniyet Müdürü Laurent Nunez, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, polis aracına yapılan saldırıyı kınadığını ve olayda yaralanan polislerin yanında olduğunu belirtti.

Göstericilerden 26 yaşındaki Camille Khodja, sokaklarda yaşayan düzensiz göçmenlere yönelik ciddi bir polis şiddeti olduğunu vurguladı ve devlet tarafından uygulanan ırkçılığın tartışılması gerektiğini ifade etti.

Eylemci Vincent Hyacinthe, göçmenlerin ve iltica talebinde bulunanların polis şiddetinin mağduru olma riskinin yüksek olduğunu belirterek, ırkçılık ve polis şiddeti arasında bir bağlantı olduğunu dile getirdi.

Geri Dön 25 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN