Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mart 2024 Cuma

Irkçı saldırılar yüzde 32 arttı

Fransa’da İçişleri Bakanlığı’na bağlı istatistik kurumu SSMSI, ırkçı saldırıların geçtiğimiz yıl yüzde 32 oranında artığını bildirdi.

Kurumun, 2023 raporunda, yaklaşık 15 bin ırkçı saldırı ve din karşıtı suçun kayıtlara geçtiği vurgulanırken; bunların yalnızca yetkili birimlere intikâl eden suçlar olduğuna dikkat çekildi. Söz konusu suçların 8 bin 500'ünün yüksek ve orta seviyede suç kategorisine girdiği, bunların çoğunun hakaret, provokasyon ve aşağılamadan oluştuğu açıklandı. Diğer suçların 6 bin 400'ünün ise idari para cezasıyla sonuçlandığı duyuruldu.

Irkçılık olaylarının en yüksek, Fransa'nın Bas-Rhin ve Alpes-Maritimes bölgelerinde vuku bulduğu, mağdurların çoğunun Afrika kökenli 25-54 yaş arası erkekler olduğu belirtildi.

Geri Dön 22 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN