Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2024 Çarşamba

İran’ın Paris Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

İran ile İsrail arasında artan gerilimin ardından, İran’ın Paris Büyükelçisi Mohammad Amin-Nejad, Fransa Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

İran ve İsrail arasında hafta sonu tırmanan gerilim, Fransa ile ilişkilere yansıdı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, önceki gün Ürdün hava sahasında, İran İHA’larının vurulduğunu duyurmuştu. Dün ise İran’ın Paris Büyükelçisi Mohammad Amin-Nejad, Fransa Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçi Amin-Nejad'a Fransa'nın İran'ın 13 Nisan gecesi İsrail'e yönelik hava saldırısını kınadığı bildirdi. İran’ın saldırısı sorumsuz olurak nitelendirilirken, "Orta Doğu’da kimsenin çıkarına olmayacak bir yangını başlatmayın" mesajı verildi. İran’a, bölge istikrarını tehlikeye sokacak eylemlere son verilmesi çağrısında bulunuldu.

Almanya, Hollanda ve Belçika da ülkelerindeki İran Büyükelçilerini Dışişleri Bakanlıklarına çağırmıştı.

Ne olmuştu?

İsrail, 1 Nisan’da, İran’ın Şam'daki büyükelçilik binalarına hava saldırısı düzenlemiş, İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan 2'si general olmak üzere, 7 kişi ölmüştü. İran, bu saldırının topraklarına da saldırı anlamına geldiğini belirterek, misillemede bulunacaklarını açıklamıştı. İsrail de her misillemenin bir karşılığı olacağını duyurmuştu.

İran, 13 Nisan gecesi İsrail'e yüzün üzerinde kamikaze insansız hava aracı ve seyir füzesiyle saldırı düzenlemiş, bazı askeri üslerin vurulduğu bildirilmişti. İsrail ise saldırıların hava savunma sistemleri sayesinde önlendiğini, yalnızca güneydeki bir askeri üsse füze isabet ettiğini açıklamıştı.

Geri Dön 17 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN