Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

İki uçuştan biri iptal

Fransa’da ülke genelinde tüm havalimanlarındaki uçuşların yarısı yarın yapılacak hava trafik kontrolörlerinin grevi nedeniyle iptal edildi. 

İki uçuştan biri iptal

Hava kontrolörleri sendikaları USAC-CGT ve FODGAC  hava yolu emekçilerinin ücretlerine zam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada başkent Paris kalkışlı uçuşların yüzde 75’i, Marsilya’daki uçuşların yüzde 65’i, Toulouse ve Nice uçuşlarının yüzde 60’ı, diğer havalimanındaki uçuşlarınsa yüzde 50’sinin iptal edileceği bildirildi.

Paris Havalimanı CEO’su Augustin de Romanet, grevlerin ülke ekonomisini milyonlarca avro zarara uğrattığını savundu.

Yasalara göre, gecikme ya da iptalle karşılaşan yolcuların tazminat alma hakkı bulunuyor. İptal durumda yolcular, 1.500 kilometreye kadar kısa mesafe uçuşlarda 250 avro, 1.500 ila 3 bin 500 kilometre arasındaki orta mesafe uçuşlarda 400 avro, 3 bin 500 kilometrenin üzerindeki uzun uçuşlarda ise 600 avroya kadar tazminat alma hakkı söz konusu.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN