Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Şubat 2024 Pazartesi

İki Türk gence yönelik soruşturma

Paris Cumhuriyet Savcılığı, sosyal medyada terörü övdükleri iddia edilen 21 ve 24 yaşındaki iki Türk kökenli gence yönelik soruşturma başlattı.

BFMTV'nin haberine göre, 'ülkücü' oldukları belirtilen gençler, Saint-Etienne ve Strazburg'da Çevrimiçi Nefretle Mücadele Ulusal Merkezi tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alındı. İddiaya göre, gençler 2020 yılında Fransa'da yasaklanan ülkücü hareketi yeniden canlandırmayı amaçlayan paylaşımlarda bulundu.

2000 ve 2003 doğumlu olarak tanımlanan bu kişiler hakkında, gözaltı sürelerinin sona ermesinin ardından soruşturma başlatıldı ve adli denetim altında serbest bırakıldılar. Yapılan paylaşımlar sebebiyle terör propagandası yapmakla suçlanan iki kişinin durumları, devam eden soruşturma sonucunda netleşecek.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in girişimiyle 2020'de Fransa'da ülkücü hareketin yasaklanması, Ankara ile Paris arasında gerilime yol açmıştı.

Geri Dön 12 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN