Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2023 Cuma

Hükûmet, Paris Olimpiyatları’ndan önce evsizleri başkentten çıkarmayı planlıyor

Fransa hükûmeti, başkent Paris’te düzenlecek 2024 Yaz Olimpiyatları öncesinde, şehirdeki evsiz ve sığınmacıları şehrin dışına göndermeyi planladığını açıkladı. Plan, komşu belediyeler ve köyler tarafından sertçe eleştirildi. 

Konut Bakanı Olivier Klein, Paris’te gelecek yaz düzenlenecek Olimpiyat Oyunları ve sonbaharda düzenlenecek Dünya Rugby Şampiyonası’nın şehirde konaklama sorununa yol açacağını söyleyerek, kentin evsizlere konaklama sağlama kapasitesinin 3 bin ila 4 bin kadar düşeceğini bildirdi. 

Sivil toplum kuruluşları ve Paris yakınlarındaki belediyeler, hükûmetin planını sertçe eleştirdi. Dernekler, evsizlerin kentten uzaklaştırıldıktan sonra nerede ve nasıl konaklayacağı konusuna yeterli kaynak ayrılıp ayrılmayacağını sorguladı. 

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, eleştirilere, “Kesinlikle kimseyi Paris'ten kovmuyoruz. Kimse ayrılmaya zorlanmayacak, kimse Fransa'nın diğer ucuna gitmek zorunda kalmayacak” diyerek yanıt verdi. Hidalgo, evsizlik sorunuyla ilgili Olimpiyat Oyunları'ndan bağımsız olarak hükûmetten yıllardır bir plan yapmalarını talep ettiklerini vurguladı.

Geri Dön 26 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN