Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Eylül 2022 Cumartesi

Hükûmet harekete geçti: Her yıl 160 bin çocuk akrabaları tarafından istismar ediliyor

Fransa’da çocuklara yönelik aile içi cinsel istismar raporunda her yıl 160 bin çocuğun istismar edildiği ortaya konuldu. Rapor sonrası hükûmet yeni yasal değişiklikler yapılacağını duyurdu.

Fransa’da Çocuklara Yönelik Ensest ve Cinsel Şiddet Komisyonu (Ciivise), 2021 yılının ocak ayında çalışmalarına başladı. Komisyonun yayınladığı rapor korkutucuydu. Mağdurlarla yapılan 16 bin 414 görüşme sonrası ortaya çıkan raporla birlikte hükûmet de konuya ilişkin yeni yasal düzenlemeler üzerinde çalışmaya başladı.

Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, mevcut yasalarda yapılacak değişikliklerin Ciivise’nin rapor ve tavsiyelerine dayanacağını ifade etti. Dupond-Moretti, komisyon raporu eline geçtikten saatler sonra yasal değişiklik sözü verdi.

Kamuoyunu bilinçlendirmek için 2023 başından itibaren ulusal bir kampanya başlatılacak. Konuya ilişkin konuşan Sağlık Bakanı François Braun da, çocuklara yönelik kötü muamelenin erken tespitinin, çocuk mahremiyetine saygı gösterilmesinin ve şiddet mağduru olmamasının sağlanması amacıyla sağlık çalışanlarına eğitim verileceğini duyurdu.

Bununla birlikte velayet yetkisinin alındığı davalarda, yargı sürecinin mahkemeler tarafından mağdurları destekleyici bir şekilde ilerletilmesi planlanıyor. Şüphe ortaya çıktığında destekleyici teşvikler hızla uygulamaya konulacak ve mağdurun hakları tamamen korunana kadar yasal sürecin tüm aşamalarında sürecek.

Öte yandan mağdurların uzmanlaşmış kişiler tarafından psikolojik destek alabilmesi adına bir acil durum fonu talep edildi.

İnternet üzerinden çocuğun cinsel istismarı konusunda da çalışma yapılacak. Fransız polisinin internet üzerinden cinsel suçlara karşı çalışan yalnızca 30 memuru olduğu belirtilen raporda, bu kapasitenin artırılması da istendi.

Geri Dön 24 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN