Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Ocak 2023 Salı

Hükûmet emeklilik reformundan vazgeçmiyor

Fransa Çalışma Bakanı Olivier Dussopt, dün kabine toplantısı ardından açıklama yaparak, hükûmetin emeklilik reformu konusundan geri adım atmayacağını söyledi.

Emeklilik reformu kapsamında, 2030 yılına kadar kademeli olarak emeklilik yaşının 62’den 64’e çıkarılması planlanıyor. Reform, halk arasında büyük tepkiyle karşılandı. 19 Ocak Perşembe günü düzenlenen grev ve protestolardan sonra Fransız medyasında hükûmetin bu konuda geri adım atabileceği gündeme gelmeye başlamıştı. Sendikalar, şimdi 31 Ocak’ta yeni bir grev günü için hazırlanıyor ve hükûmetin pes etmemesi durumunda eylemlerini artırmaya hazır olduklarını söylüyorlar.

Bir kişiden yüzde 2 servet vergisi alınsa...

Hükûmete göre emeklilik kasasının iflasını önlemenin tek yolu yaş artırımı. Ne var ki dünya gündemine bomba gibi düşen Oxfam raporuna göre durum böyle değil. Yalnızca dünyanın en zengin insanı olan Fransız Bernard Arnault’tan yüzde 2’lik bir servet vergisi alınması durumunda, Fransa’nın emeklilik kasasındaki açık kapanıyor.

Geri Dön 24 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN