Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2023 Çarşamba

Hükûmet, 17'nci güvensizlik oylamasından da sağ kurtuldu

Fransız hükûmetinin düşmesi ve tartışmalı emeklilik reformunun geri çekilmesi için sol muhalefet tarafından meclise sunulan 17'nci gensoru önergesi de reddedildi. 

Emeklilik yaşının 62’den 64’e yükseltilmesinin adil olmadığını ve hükûmetin bu yasayı oylama olmadan geçirmek için anayasanın 49/3 maddesini kullanmasının demokrasiye aykırı olduğunu savunan sol koalisyon, reformun iptali ve hükümetin düşmesi için gerekli olan oy sayısı 50 oyla kaçırdı. 

Bu, emeklilik reformu tartışmalarının başlamasından bu yana hükûmete karşı yapılan on yedinci güvensizlik oylaması oldu. Hükûmet, mart ayında emeklilik reformu tartışmaları zirve yapmışken, güvensizlik oylamasında yalnızca dokuz oyla dağılmaktan kurtulmuştu. 

Geri Dön 14 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN