Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Eylül 2023 Pazartesi

Her 3 günde bir kadın, eşi ya da eski eşi tarafından öldürülüyor

Fransa'da İçişleri Bakanlığının yayımladığı rapora göre, her üç günde bir kadın eşi ya da eski eşi tarafından öldürülüyor.

Fransa İçişleri Bakanlığı, 2022 yılına ait bir raporla ülkede eşleri ya da eski eşleri tarafından öldürülen kadın sayısını açıkladı. Rapora göre, 2022 yılında işlenen kadın cinayeti sayısı bir önceki yıla göre dört azalarak 118'e düştü.

2022 yılında kaydedilen 118 cinayet olayının içinde, 37 kadının eşi veya eski eşi tarafından öldürülmeden önce şiddet gördüğü belirtildi. Bu yılın rakamları henüz tam olarak netleşmemiş olmakla birlikte, eylül ayına kadar 77 kadın cinayeti kaydedildi.

En son cinayet olayı 31 Ağustos Perşembe günü La Croix de la Rochette'de yaşandı. Bir polis memuresi olan 42 yaşındaki kadın, gündüz vakti eski eşi tarafından bıçakla öldürüldü. Zanlı, cinayet şüphelisi olarak tutuklandı.

26 Ağustos'ta ise Val-de-Marne bölgesinde, sevgilisinin ölümüne neden olan bir kişi taksirle öldürme suçundan hapse girdi. Bu kişinin daha önce aile içi şiddet nedeniyle bilindiği ifade edildi.

Fransa'da öldürülen kadınlar, istatistiksel olarak genellikle Fransız uyruklu, 30-49 yaş arasında ve işsiz olarak belirtiliyor.

Geri Dön 04 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN