Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2023 Cuma

Her 12 dakikada bir kayıp çocuk ihbarı yapıldı

Fransa’da 2022 yılında 40 binden fazla çocuk ‘kayıp’ olarak kayıtlara geçti. Kaybolan çocukların yüzde 38’ini 15 yaşın altındakilerin oluşturduğu bildirildi. 

Droit d'Enfance (Çocuk Hakları) Derneği tarafından 25 Mayıs Uluslararası Kayıp Çocuklar Günü’nde yayımlanan raporda, Fransa’da 2022’de her 12 dakikada bir kayıp çocuk ihbarı yapıldığı bilgisi yer aldı.

İçişleri Bakanlığı verilerine dayandırılarak hazırlanan rapora göre; kayıp çocuk ihbarlarının yüzde 63’ünü, ailesiyle anlaşmazlık yaşaması sonucu evi terk eden 15 yaş üstü çocuklar oluşturdu. Kaybolan çocukların yüzde 37,9’u ise 15 yaşın altındaydı.

Tüm sosyoekonomik çevrelerden kayıp çocuk ihbarları yapıldığı belirtilen raporda, kaybolan çocukların büyük bölümünün evden kaçan genç kızlar olduğu, bu olayların büyük oranda cinsel istismarla sonuçlandığı vurgulandı. İhbarların bir bölümü ise, yurt dışındaki ebeveynlerinden biri tarafından kaçırılan çocukların, öncesinde beraber yaşadığı diğer ebeveyni tarafından yapıldı.

Geri Dön 26 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN