Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Ekim 2023 Salı

Her 12 dakikada bir çocuk kayboluyor

Fransa'da kayıp çocuk vakaları büyük bir endişe kaynağı hâline geldi. Ülkede geçen yıl her 12 dakikada bir çocuk kayboldu.

Çocuk Hakları Derneği tarafından yayımlanan bir rapora göre, ülkede her 12 dakikada bir çocuk kayboluyor. Raporda, geçtiğimiz yıl sadece Fransa'da 43 bin 202 çocuğun kaybolduğu, bu kayıpların yaklaşık yüzde 38'inin 15 yaşın altındaki çocuklardan oluştuğu belirtiliyor. Ancak uzmanlar, resmi kayıtlara geçmeyen kayıp vakalarının da olduğuna inanıyor.

Rapora göre, kayıp çocukların yüzde 62'si 15 yaşından büyük çocuklar ve genellikle aile baskısı nedeniyle evlerini terk ettiler. Bu tür vakaların büyük bir kısmı ise cinsel istismarla sonuçlanıyor. Ayrıca boşanmış ebeveynlere sahip çocukların, anne ya da baba tarafından kaçırılmış olabilecekleri de raporda belirtiliyor.

Fransa'da son üç ay içinde kaybolan 2 yaşındaki Emile, 1 hafta önce kaybolan Lina ve 12 yaşındaki Türk kökenli Asya gibi çocuklardan hâlâ haber alınamıyor.

Geri Dön 03 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN