Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2023 Çarşamba

Hastanede bıçaklanan hemşire hayatını kaybetti

Fransa Reims Üniversite Hastanesi’nde iki hemşire, 22 Mayıs Pazartesi günü ‘psikiyatrik hastalık geçmişi olan’ bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Sağlık Bakanı François Braun, hemşirelerden birinin bugün hayatını kaybettiğini duyurdu. 

Hemşirelere görünürde bir sebep olmadan saldıran zanlı gözaltında. Reims Savcısı, 59 yaşındaki zanlının ‘ciddi rahatsızlıklardan muzdarip göründüğü’ açıklamasında bulundu. Saldırıya uğrayan diğer hemşire ise hastanede tedavi görüyor, durumu kritik.

Sağlık çalışanlarının yüzde 37’si şiddet mağduru 

Fransız Hastaneler Federasyonu, 2022 yılında sağlık çalışanlarının yüzde 37’sinin şiddete maruz kaldığını, en ciddi saldırıların ise akıl hastanelerinde gerçekleştiğini aktardı. Federasyon, ‘sağlık ortamındaki bu şiddet kesinlikle kabul edilemez’ açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı François Braun, hastanede düzenlediği basın toplantısında, ‘tüm sendikalar ve profesyonellerle bir komite toplayarak, bakıcıların güvenliğini sağlamak için neler yapılabileceği konusunda görüşeceği’ taahhüdünde bulundu.

Geri Dön 24 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN