Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2023 Perşembe

Halkın öfkesine rağmen protestolara katılım düştü

Fransa’da emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasına karşı 6 Haziran Salı günü 14'üncüsü düzenlenen kitlesel grev ve protestolara katılım dibe vurdu.

Halkın öfkesine rağmen protestolara katılım düştü

Sendikalar ve halk, umudunu, sol koalisyonun yasanın geri çekilmesini öngören yasa tasarısına bağladı. 

Salı günü düzenlenen protestolara, sendika verilerine göre ülke genelinde 900 bin, İçişleri Bakanlığı verilerine göre ise yaklaşık 300 bin kişi katıldı. Grevler nedeniyle Paris Orly Havalimanında uçuşların üçte biri iptal edildi, ülke genelinde tren seferlerinin yüzde 10’u kesintiye uğradı. 

Bu, yılın başından bu yana devam eden grev ve protestolara en düşük katılım oldu.

Gösterilerde, yine protestocularla polis arasında fiziksel çatışmalar yaşandı. Başkent Paris’te 28 gösterici gözaltına alındı. Bir grup gösterici, ‘Emeklilik yoksa olimpiyat da yok’ sloganları atarak 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nın Paris'teki merkez binasına baskın düzenledi. Binaya herhangi bir hasar verilmedi. 

Sol koalisyon tarafından meclise sunulan ve yasanın geri çekilmesini öngören tasarı, 8 Haziran'da Ulusal Meclis'te görüşülecek.

Geri Dön 08 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN